Announcments

Written by Super User Posted in KSU

آشنایی دانشجویان دیپارتمنت قضایی و سارنوالی با بخش جرم شناسی

دانشجویان دیپارتمنت قضایی و سارنوالی دانشکدۀ حقوق وعلوم سیاسی مؤسسه تحصیلات عالی خصوصی در یک سیر علمی از مرکز علمی و تدقیقاتی لابراتوارهای ملی کریمینال تخنیک زون 606 انصار ولایت هرات دیدن نمودند.

پوهنیار سمنوال محمد عارف معرفت مدیر عمومی لابراتوارهای کریمینال تخنیک زون 606 انصار هرات، ضمن خوش آمد گویی به دانشجویان دیپارتمنت قضایی و سارنوالی این دانشکدۀ به این مرکز یادآور شد که این مرکز علمی اولین و مجهز ترین لابراتوارها را  در سطح کشور در بخش جرم شناسی و کشف جرایم دارا می‌باشد.

آقای معرفت افزود که این مرکز دارای چهار لابراتوار مجهز می باشد که در کشف جرایم،  محاکم و سارنوالان کمک می‌نماید، وی گفت تا از شروع بکار این مرکز تا حال دها مورد جرم را کشف و به مراجع عدلی و قضایی سپردند.

آقای معرفت لابراتوارهای این مرکز را شامل، لابراتوار نشان انگشت و علایم، لابراتوار کیمیا، لابرتوار تدقیق اسناد جعل و تذویر اسناد و دومیسک و لابراتوار بالاستیک عنوان نمود.

محمد میرویس فضلی رییس دانشکدۀ حقوق و علوم سیاسی مؤسسه تحصیلات عالی خصوصی  کهکشان شرق ضمن معرفی این مرکز به دانشجویان دیپارتمنت قضایی و سارنوالی این دانشکدۀ، بازدید این دانشجویان بخاطر آشنایی و روند تدقیق جرایم  مهم و ارزنده خواند.

وی گفت که باز دید از این مرکز می‌تواند دانشجویان را در قسمت بلند بردن ظرفیت و سطح آگاهی شان در قسمت‌های کار عملی بیشتر سازد.

در اخیر این بازدید ریاست دانشکدۀ حقوق و علوم سیاسی به نمایندگی از مؤسسه تحصیلات عالی خصوصی کهکشان شرق به تعداد 5 دانه لوح سپاس به منظور همکاری‌های بی‌شائبه این مرکز علمی و تدقیقاتی به مسئولان آن توزیع نمودند.

باز دید دانشجویان دانشکدۀ اقتصاد  و مدیریت از شهرک صنعتی هرات

دانشجویان سمستر سوم سال 1395دانشکدۀ اقتصاد و مدیریت موسسه تحصیلات عالی خصوصی کهکشان شرق در یک سیرعلمی  از شرکت‌های تولیدی زلال موفق وشرکت افق البرز افغان درشهرک صنعتی بازدید نمودند.

یونس فقیری مسئول شرکت تولیدی زلال موفق ضمن خوش آمد گویی به دانشجویان کهکشان شرق از چگونگی تولید، کیفیت و بسته بندی مواد و محصولات این شرکت گفت: محصولات شرکت زلال موفق انرژی ‌باب، آب معدنی، آب میوه، نوشابه و ساندیس بوده که روزانه در حدود 10 الی 12 هزار بسته بنابر تقاضای مشتریان توسط پنج عدد دستگاه تولیدی با ظرفیت حدود 360 نفر کارمند در دو مرحله مختلف بعد از آزمایش موآد اولیه، تولید شده و برای فروش به ولایات مختلف کشورانتقال می‌یابد.

در ادامه این سیر علمی دانشجویان از شهرک صنعتی برای آشنایی با نحوۀ تولید سیم‌های برق از شرکت تولیدی افق البرز افغان نیز دیدن نمودند.

مسئول شرکت تولیدی افق البرز افغان؛ شرکت افق البرز افغان را اولین شرکت خصوصی تولید سیم و کابل در کشور معرفی کرد. وی گفت که این شرکت نیازمندی‌های داخلی مشتریان  را در قسمت تولید سیم و کابل برقی مرفوع می‌سازد.

وی افزود: سیم و کابل از دو فلز مس و آلمونیم که از کشورچین وارد می شود بعد از مرحلۀ آزمایش، توسط سه دستگاه، کشش، جمع‌کن و پوشش به صورت استندارد روزانه 1500 الی 2000 متر توسط حدود 45 کارمند با قط‌‌رها و کیفیت‌های مختلف نظر  به نیاز مشتریان تولید شده و آماده عرضه به بازار می‌گردد.

نقیب الله رسولی رئیس دانشکدۀ اقتصاد، موسسه تحصیلات عالی خصوصی کهکشان شرق، هدف از این سیرعلمی را بالا بردن سطح دانش و آشنایی دانشجویان با دستگاه‌های و مراحل مختلف تولید محصولات داخلی دانست.

 

گشایش نمایشگاه عکس‌ " از هر رنگ"

دیپارتمنت ژورنالیزم، دانشکدۀ زبان وادبیات مؤسسه تحصیلات عالی کهکشان شرق، نمایشگاه عکس از هر رنگ را برگزار کرد.

این نمایشگاه روز شنبه 18 ثور 1395 با حضور داشت محمد آصف رحیمی والی هرات، رییس اداره اطلاعات و فرهنگ هرات، مقامات بلند پایه، اعضای کدر علمی، اداری و دانشجویان مؤسسه تحصیلات عالی کهشکان شرق  افتتاح و برای سه روز برای  عموم بازدیدکنندگان باز بود.

محمد آصف رحیمی والی هرات ضمن گشایش این نمایشگاه، نقش عکاسی ( فتو ژورنالیزم) را در انعکاس واقعیت‌ها و ثبت جریانات سازنده و ارزنده دانسته و دانشجویان را تشویق به ثبت جریانات و واقعیت‌ها نمود.

مژگان موّحد عثمانی رییس دانشکدۀ زبان و ادبیات مؤسسه تحصیلات عالی کهکشان شرق و برگزار کنندۀ این نمایشگاه هدف از برگزاری این  نمایشگاه را بلند بردن ظرفیت دانشجویان رشتۀ ژورنالیزم در حوزۀ عکاسی ( فوتوژونالیزم) عنوان کرد.

خانم عثمانی همچنان وعده سپرد تا در آینده نیز چنین نمایشگاهی را نیز برگزار نمایند.

در این نمایشگاه به تعداد 30 عکس از دانشجویان صنوف مختلف این دانشکده به نمایش گذاشته شد که از این میان به سه عکس برتر جایزه داده شد.

در حاشیۀ این نمایشگاه استدیوی ثبت و تولید برنامه‌های رادیویی این دپیارتمنت  توسط آریا روّفیان رییس اداره اطلاعات و فرهنگ هرات افتتاح شد. آقای روّفیان از این کار مؤسسه تحصیلات عالی خصوصی کهکشان شرق را ستایش کرده، گفت که موجودیت چنین استدیو در دیپارتمنت ژورنالیزم حیاتی است. وی همچنان وعده سپرد تا در آینده برای این مؤسسه جواز فعالیت شبکۀ رادیویی را بدهد.

این نمایشگاه به مدت سه روز برای عموم  باز دیدکنندگان آزاد بود.

 

Keep Update With Mazaya

HTML 5Mazaya is an all purpose Joomla theme designed for online magazine, technology blog, news and editorial ventures. The theme is fully responsive, and supports proportional layout scaling. Key features include language localization, optimization for SEO and Micro-Formats, custom templates and much more.